امروز:

سندرم کمر صافستون فقرات طبیعی و سندرم کمر صاف
همانطور که در قسمت آناتومی گفته شد ستون فقرات از بغل که نگاه شود ، دارای سه انحنا اصلی است . انحنای گردن رو به جلو ، انحنای ناحیه سینه ای رو به عقب و انحنای کمری رو به جلو می باشد . به انحنای سینه ای کیفوز و به انحنای کمری لوردوز می گویند . سر بایستی روی لگن و میان دو مفصل ران قرار گیرد. این حالت تعادل باعث می شود راه رفتن و ایستادن با حداقل انرژی انجام شود. گاه کیفوز زیاد از حد ناحیه سینه ای یا کاهش لوردوز طبیعی کمری ، این تعادل را برهم می زند و در این صورت فرد علامت دار می شود .

علائم سندرم کمر صاف
علامت اصلی سندرم کمر صاف اینست که فرد نمی تواند به راحتی بایستد و همراه آن دچار کمر درد و گاهی درد ران و کشاله ران می شود. در طی روز با گذشت زمان علائم بدتر می شود تا حدی که بیمار برای ایستادن احساس ناتوانی و خستگی می نماید . بتدریج برای حفظ موقعیت راست بدنی فرد زانوها و مفصل ران خود را خم میکند همین تلاش برای ایستادن بهتر فرد را خسته می کند . بعضی از بیماران علائم تنگی کانال نخاعی و سیاتیک را همراه با درد و ضعف اندم هنگام راه رفتن گزارش می کنند . بعضی افراد از درد بین دو کتف و گردن شکایت می کنند .این علائم بتدریج بدتر می شوند و اغلب فرد را ناتوان می سازد و فرد به مسکن و داروهای مخدر روی می آورد و فعالیت های روزمره اش مختل    می گردد .
علل سندرم کمر صاف
اولین بار این سندرم در بیمارانی توصیف شد که در گذشته اسکولیوز آنها با میله های هارینگتون درمان می شد . این میله ها در حین اصلاح اسکولیوز باعث صاف شدن لوردوز طبیعی در ناحیه ستون فقرات کمری می شد،به ویژه وقتیکه فیوژن در مهره های تحتانی ستون فقرات کمری(L4,L5
) صورت می گرفت. این سیستم از سال 1960 تا 1980 استفاده می شد . با تکنیکهای جدید درمان اسکولیوز و وسایل ثبات جدید این سندرم کم پیش می آید. بیماران درمان شده با میله های هارینگتون اغلب سالها یا حتی دهه ها بدون مشکل زندگی می کردند زیرا دیسک های طبیعی زیر سطح خشک شده ستون فقرات، صاف شدگی لوردوز را جبران می کند . اما زمانی که این دیسکها تخریب شوند، شخص توانایی ایستادن صحیح را از دست داده و درد ایجاد می شود.
دیگر علل سندرم کمر صاف شامل موارد ذیل میباشد:
بیماری تخریب دیسک : دیسکهای بین مهره ای بعنوان جاذب نیروهای وارده به ستون فقرات عمل می کنند . علاوه بر آن لوردوز ناحیه کمری را حفظ می کنند . با افزایش سن ، تغییرات دیسک شروع می شود و پس از تخریب ،نقش جاذب نیرو خود را از دست می دهد ، لوردوز کاهش می یابد. و بیمار در حفظ ایستایی خود دچار مشکل می شود .         
شکستگی های فشرده مهره ها : شکستگی متعدد مهره ها بخصوص در اثر پوکی استخوان باعث از بین رفتن انحنای طبیعی شده و لذا سندرم کمر صاف ایجاد می شود .
بیماری اسپوندیلیت انکلیوزان : یک بیماری التهابی مزمن است که ستون فقرات را در هم درگیر می نماید و در نهایت باعث کاهش لوردوز می شود .
سندرم پس از جراحی لانیکتومی : در بعضی مواقع بدنبال لامینکتومی و فشارزدایی ریشه های عصبی کاهش لوردوز و ناپایداری رخ می دهد .

تشخیص سندرم کمر صاف
قدم اول مثل همه موارد شرح حال دقیق است . بیمار از عدم توانایی ایستادن صحیح و همچنین درد کمر شاکی است معمولا سابقه ای از جراحی یا بیماری التهابی دارد .
رادیوگرافی تمام طول ستون فقرات ضروری است .رادیوگرافی در حالت ایستاده و زانوهای صاف انجام می شود. وضعیت بیمار به صورتی که خود را به جلو خم  کرده  است مشاهده میشود .با خط شاقولی بدن نیز می توان دید که این خط از جلوی استخوان خاجی می گذرد . در صورت ضرورت
MRI  و CT اسکن و گاه میلوگرام برای بررسی کانالهای نخاعی و دیسکها انجام شود .

درمانهای غیر جراحی سندرم کمر صاف
در بعضی از موارد با استفاده از داروهای ضدالتهاب ، درمانهای فیزیکی و تمرینات ورزشی می توان علائم را بر طرف نمود .اما اگر تغییرات ساختمانی ستون فقرات زیاد و ماندگار باشد درمان غیر جراحی با شکست همراه خواهد بود .

درمان جراحی سندرم کمر صاف
در بسیاری ازموارد و بخصوص هنگامی که تغییرات ساختمانی ستون فقرات وجود دارد درمان جراحی به کمک بیمار می آید و راستایی ستون فقرات ایجاد می گردد.


نوشته شده در : جمعه 4 آذر 1390  توسط : .    نظرات() .

مركز صیانة میكرویف
جمعه 13 اردیبهشت 1398 20:28
Your means of explaining the whole thing in this piece of writing is genuinely good, all can easily know it, Thanks a lot.
スーパーコピー代引き
جمعه 13 اردیبهشت 1398 18:28
http://tumorzentrum-zwickau.de/fortbildungen http://tumorzentrum-zwickau.de/ http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/geschaeftsstelle-0 http://tumorzentrum-zwickau.de/fortbildungen http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/poster-2015 http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/aufgabenziele http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/startseite http://tumorzentrum-zwickau.de/fortbildungsarchiv http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/aufgabenziele http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Fortbildung/abschied_kreibich.pdf http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/interner-bereich http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Fortbildung/palliativtag_2018.pdf http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/vorstand http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/tumormeldeboegen http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Publikation/plakat_zum_kfrg_statustreffen_19-10-15_151009.pdf http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Publikation/kfrg-sachsen_postdam_2017-06-19_v2.pdf http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/auswertungen http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/poster-2017 http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Publikation/mamma_mia_0415.pdf http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Publikationen/33onkologiesymposium/habeck_wertigkeit_molekular-pathologischer_untersuchungen_zur_therapieentscheidung.pdf http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Publikation/programm_2018_homepage_neu.pdf http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Posterwand/atypischer_lipomatoeser_tumor-mg.pdf http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Publikationen/33onkologiesymposium/niethard_symposium_zwickau.pdf http://tumorzentrum-zwickau.de/inhalt/tumorzentren-deutschland http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Posterwand/Archiv/zschille_poster_0408.pdf http://tumorzentrum-zwickau.de/sites/default/files/Posterwand/mf_poster.pdf
スーパーコピー代引き http://rshecc.es/es/actividades.html
מתקין מזגנים
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 03:19
I have visited your website several times, and found it to be very informative
birthday wishes messages
دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 03:16
Hi there, I do think your web site might be having web browser compatibility problems.
When I take a look at your blog in Safari, it looks fine however when opening in I.E.,
it has some overlapping issues. I just wanted to give you a quick
heads up! Apart from that, excellent site!
,مركز صیانة میكرویف دایو
جمعه 6 اردیبهشت 1398 18:01
نحن متخصصون دایو فى مصر و اكبر مراكز
تبحث عنها عندما یصادفك مشكلة فى میكرویف
دایو .حیث اننا نوفرالخدمةبالكامل فى بیتك ولا یتم نقل المیكرویفنهائیا من
بیتك هذا بجانباننانملك طاقم عمل من مهندسینمدربین على
الاصلاحالفورى لجمیع مشاكل
اجهزة دایو المیكرویفو استبدال جمیع قطع
الغیار التالفةبأخرى جیدةهذا
ب الاضافة تمیزهم بالكفاءةالعالیة و التى تتیح لهم الاصلاحفورا منزل العمیل و الخبرة التى تمتد الى مدةطویلة لا تقل عن 25عام
متواصلة فى صیانة میكروویفدایو

اذا كنت فى احتیاج لعمل صیانة
میكروویف دایو فى المنزل و كل ما علیك
هو الاتصال بنا على مراكز
صیانة میكروویف دایو فى مصر نحن فى خدمتك اینما كنت نحن نخدم جمیع المحافظات لنسعى أن نكون الاحسن فى مجال عملنا
و الاسرع فى التعامل معك و نقدم لك الصیانة الممیزة فى
كل مودیلات میكروویف دایو التاتش

هدفنا الثابت هو تقدیم خدمة تصلیح عالیه
الجودة تحت اشراف فنیین مدربین على تصلیح دایو الاجهزة الكهربائیة و اعطال اجهزة المیكروویف فى المنزل
http://daewoo.microwavespro.com/
Phone Numbers Database
جمعه 6 اردیبهشت 1398 10:08
This web site certainly has all the information I needed about this subject and didn't
know who to ask.
صیانة میكرویف
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 11:09
Outstanding post but I was wondering if you could write a litte more on this topic?
I'd be very thankful if you could elaborate a little bit further.

Many thanks!
http://a2ethics.org/internships
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 09:57
シュプリーム(Supreme)ブランド スーパーコピー激安通販専門店
صیانة ویرلبول
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 05:29
Thanks for one's marvelous posting! I truly enjoyed reading it,
you're a great author. I will ensure that I bookmark your blog and may come back sometime soon. I
want to encourage that you continue your great job, have a
nice day!
דירה דיסקרטיות
سه شنبه 27 فروردین 1398 12:56
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's having a cappuccino. He could be handsome.
Brown hair slicked back, glasses for his face, hazel eyes and the
prettiest lips I've seen. He or she is nice, with incredible
arms along with a chest that is different with this sweater.

We're standing right in front of one another preaching about our way of life, what we wish money, what we're in search of on another person. He starts saying that
they have been rejected a lot of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ',
I have faith that He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I don't know. Everything happens for good reason right.
But analyze, utilize reject me, does one Ana?' He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, can you mind if I kissed you right this moment?' he explained as I am better him and kiss him.

‘When don't ask, just do it.' I reply.

‘I prefer the method that you think.' , he said.

At the same time, I start scrubbing my heel bone as part of his leg, massaging it slowly. ‘What exactly do you prefer girls? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I like determined women. Someone to know what they have to want. A person that won't say yes even if I said yes. Someone who's not scared of trying new things,' he says. ‘I'm never afraid when attemping a new challenge, especially in relation to making something totally new in bed ', I intimate ‘And Everyone loves girls who are direct, who cut throughout the chase, like you just did. To be
honest, which is a huge turn on.
http://musafir.org/about
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:43
一番ブランドliveスーパーコピーバッグ偽物!ブランドバッグ
http://musafir.org/about http://musafir.org/about
http://www.myvibor.ru/video/
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:42
ブランドバッグコピー,コピーブランド財布,スーパーコピー販売專門店!
http://www.myvibor.ru/video/ http://www.myvibor.ru/video/
https://www.finnkone.fi
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:41
ダミエバッグコピー、ダミエ財布コピー、ダミエ偽物、高品質LOUIS VUITTONバッグコピーのブランドコピー品を通販します専門店!
https://www.finnkone.fi https://www.finnkone.fi
https://www.willpowerinstitute.com/mediation-retreat/
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:39
ブランドコピー,ルイヴィトンコピー,エルメスコピー,ルイヴィトンiphone7/7plusケース
https://www.willpowerinstitute.com/mediation-retreat/ https://www.willpowerinstitute.com/mediation-retreat/
http://www.mirmetro.net/yekaterinburg/cruise_18_chkalovskaya
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:37
コピーブランドジーンズメンズ専門店
http://www.mirmetro.net/yekaterinburg/cruise_18_chkalovskaya http://www.mirmetro.net/yekaterinburg/cruise_18_chkalovskaya
http://www.michelemerlin.fr/joomla1.5/nos-liens/35-nos-liens/12-evasion.html
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:35
シャネルiphone7ケース
http://www.michelemerlin.fr/joomla1.5/nos-liens/35-nos-liens/12-evasion.html http://www.michelemerlin.fr/joomla1.5/nos-liens/35-nos-liens/12-evasion.html
http://receptizasvakog.com/tag/od-piletine/
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:34
確かな品質をもつブランドコピー財布新作満載!偽物ブランド財布だどばれないスーパーコピー財布を買えるのはここですよ!
http://receptizasvakog.com/tag/od-piletine/ http://receptizasvakog.com/tag/od-piletine/
http://sergeytatiananikitiny.com/index.php/component/content/frontpage
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:33
日本最高品質のブランド服コピー2018,ブランドコピー服,コピーブランド服,ブランド服偽物激安通販専門店。
http://sergeytatiananikitiny.com/index.php/component/content/frontpage http://sergeytatiananikitiny.com/index.php/component/content/frontpage
https://www.ratsgymnasium-bielefeld.de/index.php/schulleben/sommerfest
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:33
スーパーコピーブランド販売店,ブランドコピー激安通販店
https://www.ratsgymnasium-bielefeld.de/index.php/schulleben/sommerfest https://www.ratsgymnasium-bielefeld.de/index.php/schulleben/sommerfest
http://pkfslovo.ru/otkritie/
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:33
スーパーコピーブランド
http://pkfslovo.ru/otkritie/ http://pkfslovo.ru/otkritie/
https://www.sheetplantassociation.com/user
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:32
最高級ブランドスーパーコピー財布代引き(N級品)通販
https://www.sheetplantassociation.com/user https://www.sheetplantassociation.com/user
https://www.protekgroup.com/ru/price
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:32
人気ブランド服コピー20018,激安メンズファッション,ブランド服
https://www.protekgroup.com/ru/price https://www.protekgroup.com/ru/price
http://hksaustralia.com.au
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:29
日本人気スーパーコピーコピーブランドN級品専門店!
http://hksaustralia.com.au http://hksaustralia.com.au
http://www.leadingspasofcanada.com/node/1807
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:29
スーパーコピー激安
http://www.leadingspasofcanada.com/node/1807 http://www.leadingspasofcanada.com/node/1807
http://sibcbt.ru/vakansii
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:29
スーパーコピーブランド時計レディースとメンズ激安通販専門店!
http://sibcbt.ru/vakansii http://sibcbt.ru/vakansii
https://www.hvunitas.nl/img_2346/
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:28
高品質ブランドコピー品をそろっているスーパーコピー専門店です。完備な種類ブランドバッグコピー
https://www.hvunitas.nl/img_2346/ https://www.hvunitas.nl/img_2346/
http://www.oumma.be/?start=5
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:28
ブランド品のスーパーコピー販売サイトを見つけた。ブランドスーパーコピー メンズ 服 激安専門店
http://www.oumma.be/?start=5 http://www.oumma.be/?start=5
http://www.lenino.info/novosti
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:27
人気がバツグン!メンズ ブランド 偽物 通販 スニーカーは皆様に認められています。メンズ ブランド コピー
http://www.lenino.info/novosti http://www.lenino.info/novosti
http://www.ostroga.opole.pl/node/1393
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:26
スーパーコピー時計N級品,ブランドコピー時計代引き通販店
http://www.ostroga.opole.pl/node/1393 http://www.ostroga.opole.pl/node/1393
https://www.wiegersmadrachten.nl/projecten/
یکشنبه 25 فروردین 1398 13:25
2018韓国スーパーコピー通販,最新韓国コピーブランド代引き,激安韓国
https://www.wiegersmadrachten.nl/projecten/ https://www.wiegersmadrachten.nl/projecten/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 31 تا 60